Ogłoszenia

Jarosław Świderski

Wielce Szanowni i Drodzy Czytelnicy!      

Macie przed sobą komplet dotychczasowej dokumentacji Forum Ewangelickiego, zwanego początkowo Forum Inteligencji Ewangelickiej. Przedsięwzięcie to – zainicjowane przez prof. Pawła Puczka – i realizowane w braterskim duecie pomysłodawcy wraz z Janem Puczkiem, ówczesnym prezesem Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, było od początku, czyli od 1994 roku, dziełem niezwykłym.

Fora Ewangelickie - dokumentacja

Mimo doniesień o szerzącej się epidemii byliśmy pełni nadziei, że do września ten niekorzystny i niebezpieczny czas minie. Niestety kolejne tygodnie nie napawają optymizmem, dlatego mimo zaawansowanych przygotowań i radości na kolejne spotkanie postanowiliśmy przerwać prace i odwołać organizację Forum. Mamy jednak nadzieję, że idea debat przetrwa. Dla wielu z nas mają one wyjątkowe znaczenie, bo to nie tylko intelektualna przygoda, ale nade wszystko zawiązane przyjaźnie.

Wszystkie osoby, którym tematyka Forum Ewangelickiego jest bliska, zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej witryny - czytania, komentowania i współtworzenia jej treści. Dodatkowe informacje w zakładce Kontakt.